Historiikki

NÄYTELMÄT 1964 – 2022
1964 Linnankoski: Laulu tulipunaisesta kukasta (Rauni Mollberg)
1965 Pakkala: Tukkijoella (Rauni Mollberg)
1966 Leinonen: Huutokauppa
1967 Kivi: Seitsemän Veljestä
1974 Järviluoma: Meijeri (Marja-Liisa Lintunen)
1975 Happonen, Lintunen: Vilikki (Marja-Liisa Lintunen)
1976 Auvinen: Kensartti (Risto Auvinen)
1977 Pakkala: Tukkijoella (Maire Sauri)
1978 Kivijärvi: Talkootanssit (Risto Auvinen)
1979 Puhakka: Väinämöinen ja kumppanit (Erkki Björkbacka)
1980 Lehtonen: Putkinotko (Mauri Saikkonen)
1981 Lassila: Mimmi Paavaliina (M-L Martikainen)
1982 Puhakka: Akat asialla (Pekka Kekäläinen, Marja-Liisa Lintunen)
1983 Lassila: Liika viisas (Pekka Kekäläinen)
1983 Hakala: Terveiset Pariisista (Pertti Karppinen)
1983 Ruotsalainen: Tavataan raastuvassa (Pertti Karppinen)
1984-1986 Kokkonen: Viimeiset kiusaukset (Topi Mikkola)
1985 Tervahauta (Pertti Karppinen)
1985 Durrenmatt: Fyysikot (Risto Auvinen)
1986 Kariniemi: Salakaato (Topi Mikkola)
1986 Kauppahotelli (Risto Auvinen)
1987 Canth: Työläisvaimo, 1.näytös (Antero Karhunen)
1988 Kianto: Ryysyranta (Tarmo Valkonen)
1988 Kaparee (Antero Karhunen)
1989 Kivi: Nummisuutarit (Tarmo Valkonen)
1990 Mukka: Kyyhky ja unikko (Topi Mikkola)
1991 Sinervo: Onnenmaan kuninkaantytär ja ihmislapset (A Karhunen)
1992 Kilpinen: Tuntematon potilas (Sylvi Koponen)
1993-1994 Pekkarinen: Kaunis Veera (Lasse Aho)
1994 Pekkarinen: Peräkylän profeetta (Antero Karhunen)
1995 Kylätasku: Runar ja Kyllikki (Topi Mikkola)
1996 Kustila: Omenoita sano Puskavuori (Pauli Taskinen)
1997 Jotuni: Kurdin prinssi (Jari Mäntyvaara)
1998 Kivi: Olviretki (Jari Mäntyvaara)
1999 Paasilinna: Ukkosenjumalan poika (Tarmo Valkonen)

2000 Taponen: Koskenlaskijat (Matti Pajula)
2001 Taponen: Tulvaratsastajat (Matti Pajula)
2002 Mäntyvaara: Jänislammen EU-rahat (Jari Mäntyvaara)
2003-2004 Kilpinen: Rakas Lotta (Topi Mikkola)
2003-2004 Pekkarinen: Vihtorin harha-askel (Antero Karhunen)
2004 Molière: Herra Hurskas (Jari Mäntyvaara)
2005 Egner: Kolme iloista rosvoa (Anita Sundberg)
2006 Selmer-Geeth: Siltalan pehtoori (Anita Sundberg)
2007 Uspenski: Fedja-setä, kissa ja koira (Visa Sarinko)
2007 Canth: Anna Liisa (Topi Mikkola)
2008 Agapetus: Aatamin puvussa ja vähän Eevankin (A Sundberg)
2009 Helminen: Robin Hood (Riitta Pasanen)
2010 Mukka: Maa on syntinen laulu (Topi Mikkola)
2011 Pakkala: Tukkijoella (Pentti Pesä)
2012 Skiftesvik: Katsastus (Ismo Apell)
2013 Pölönen: Onnen Maa (Ismo Apell)
2014 Turunen: Kivenpyörittäjän kylä (Ismo Apell)
2015 Krogerus: Kuin ensimmäistä päivää (Sami Hokkanen)
2016 Aapeli: Aika hyvä ihmisiksi (Riitta Pasanen)
2017 Hotakainen: Ihmisen osa (Katja Väänänen)
2018 Turunen: Simpauttaja (Janne Puustinen)
2019 Kyrö: Mielensäpahoittaja (Janne Puustinen)
2021 Härkönen: Kaikki oikein (Janne Puustinen)
2022 Aapeli: Koko kaupungin Vinski (Tiina Naumanen)
2023 Aapeli: Vinski, Vinsentti ja salamyhkäinen sirkustapaus (Tiina Naumanen)

TALVINÄYTELMÄT TAHKOLLA:
2019 Seppälä: Viisi naista kappelissa (Antti Heikkinen)
2021 Rissanen: Sydämeltään vapaat (Pekka Räsänen, Eveliina Paussoi)
2022 Chapman-Freeman: Tuplakupla (Katja Väänänen)
2023 Heikkilä: Kaikkien aikojen viikonloppu (Ismo Apell)